BİZ KİMİZ? – Turkish


Page available in Multiple Languages

Nice to see you. To encourage you to get in touch, this page has been translated to many languages:

Ortaklık

Biz, Mesleki Eğitim ve Pratiğin yapıldığı şekli geliştirmeye çalışan altı Avrupalı ortağız. Bu istek ilk olarak iş piyasasının talepleri ve öğrencilere verilen eğitim arasında ihtiyaç duyulan karşılıklı ilişki üzerinedir.

Umudumuz, projemiz boyunca farklı insanların dahil olduğu etkinlikler gerçekleştirerek; daha katılımcı, ilgili ve daha iyi hazırlıklı öğrenciler yetiştirmek için yeni öğretim metodları ve öğretim araçlarını geliştirmek.

Projemiz büyüyüp geliştikçe, bu sayfa projenin sonuçlarını barındıracak. Bu sayede, ister alabileceği en iyi eğitimi almak isteyen bir öğrenci olun, ister iş piyasasına daha hazırlıklı, daha iyi öğrenciler yetiştirmek için daha iyi sınıf hazırlamaya çalışan bir öğretmen olun, size ilham verebilecek veya değiştirecek her şeyi bulabileceksiniz.

Her katılımcının ayrı birer tanıtımını aşağıda bulabilirsiniz.

"Alexandru Domşa" Teknik Lisesi

"Alexandru Domşa" Teknik Lisesi, Alba Ülkesi'nin endüstriyel araştırmalarıyla bilinen başkenti Alba Lulia'da bulunmaktadır.

Eğitimde öncü bir kuruluş olarak okulumuz, çoğu şehir sakini, banliyöde veya komşu köylerde yaşayan yaklaşık 1948 öğrenciye hem akademik hem de pratik eğitim sağlamakta.

 

Lisenin eğitimsel profilinden dolayı, teknolojinin farklı alanlarında teorik ve pratik eğitim önemlidir. Öğrencilerimizi birer telekominikasyon uzmanı, bilişim öperatörü, ağaç işleri operatörü, elektrikçi, oto-mekanik, elektro-mekanik, modelci, elektronik çizim teknisyeni ve taşıma operatörü olmak için çalıştırıyoruz. Faaliyetlerimiz, öğrencilerin pratiği için gerekli ekipmanları bulunduran 25 adet özel sınıf, 21 labarotuvar, 12 çalışma odasında gerçekleştirilmektedir.

 

Çeşitli eğitim programları oto-mekanik, elektro-mekanik ve modelcilik içerir; geriye kalanlar ise, uzmanlaşma üzerine olan 4 yıllık programlara dahildir. Hem akademik hem pratik olan bu eğitimler, mezuniyetten sonra iş bulmayı hedefleyen ve de daha yüksek eğitim kuruluşlarında eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler için düzenlenmiştir. Sadece mekatronik alanında değil, aynı zamanda teknik alanlarda da gelişmiş personel ihtiyacından dolayı, mesleki ve teknolojik eğitim, öğreciler arasında daha tercih edilir olup onların okulu veya diğer eğitim şekillerini bırakmalarını engellemekte, ve öğrencileri mezuniyetten sonra yakın çevredeki iş yerlerinde iş aramaya teşvik etmektedir. Okulu bitirip (sosyal veya profesyonel) becerileri edinmek, iş bulma ve dolayısıyla, genç bir yetişkin olarak, işsizlikten ve sosyallikten mahrum kalma durumundan kurtulma şansını arttıracaktır.

 

Eylül 2013'te yeni bir eğitimsel altyapı kuruldu: Profesyonel Alman İkili Eğitim Programı. Bu program yerel ve il meclisi, Alba İl Meclis Denetim Kurulu ve öğrencileri iş yerel ve avrupa bazında piyasasına hazırlamayla ilgili altı şirketin dahil olduğu bir beraberlik sonucudur. Alt yapı bu yıl 93 öğreciye, elektro-mekanik, modelcilik ve kalıpçılıkta ustalaşmayla ilgili eğitim ve pratik çalışma imkanı sunuyor.

 

Yerel komitenin otoritesi altında okulun yönetim planı, öğrenciler tarafından belirlenen seçeneklere göre, iş piyasasının gerektirdiği niteliklere uygun bir müfredat kararı veriyor.

 

Organizasyonumuz 2005'ten beri Üniverste Öncesi Eğitim'de, Romanya Kalite Yönetimi Ajansı'nın gerekliliklerine uyan bir kalite yönetim sistemi uygulamaktadır. Bu sistem şunların dahili ve harici olarak gözetlenmesine işaret eder.

 

 

·       İnsan ve materyal kaynakları yapısı (idare ve işletme)

·       Öğretme-öğrenme sürecinin verimi

·       Öğrenme programlarının içeriği

·       Öğrenme sürecinin sonuçları (değerlendirme)

 

Kalite Yönetim Ekibi'nin düzenli analizi, öğretmen kadrosunun profesyonel gelişiminin ve güncel öğretim metodlarının kullanımının, özellikle dijital ve ortak çalışma becerilerini içeren öğretim ekipmanları kadar sınıfta kullanılması gerektiğini açıkladı.

CFLI

CFLI, iki ana gövdeden kurulmuş olan bi uluslararası ticaret birliğidir: (Venedik ve Ancona Liman Yetkilileri), Bir menejer, iki koordinatör, bir mesleki kurs öğretmeni, bir uluslararası aktiviteler idari şefi ve aktivite hesaplarından sorumlu bir kişi bu  birlikte çalışmaktadır; ek olarak, Denizcilik, Liman, Havalimanı, Lojistik, İntermodal taşımacılık, Yol taşımacılığı, Eğitim ve Pratik metodlar, Teknoloji ve Simulasyon

Sistemleri gibi alanlarda 20 uzman da öğretmen, danışman, araştırmacı, proje yöneticisi

olarak çalışmaktadırlar. CFLI, Avrupa ve Ulusal Yönetim ardından düzenli olarak yenilenerek ISO 9001 Kalite Sistem sertifikasını almıştır. CFLI'ın misyonu: iki liman yönetiminin de işlevsel örgütü olarak CFLI, orta okullar, üniversiteler, çalışanlar ve iş verenler derneklerini oluşturarak; Lojistik, Uluslararası ve İntermodal Taşımacılık alanlarında aktivite çalışmaları ve yenilenme hareketleri geliştirmektedir.

CFLI'ın hedefleri: Genç insanların iş aradıkları sektörlere giriş yapmak, Genç insanlara deniz sektörüyle ilgili profesyonel işleri karşılayabilmek için uluslararası sertifika almaları için yardım etmek, Lojistik ve Taşımacılık çalışanlarının yeterliliğini arttırmak, nakliye şirketleri için lojistik kültürü ve nakliyat zihniyetini ve servisini genişletmek. Sosyal bağlam düşünüldüğünde, İtalyan bölgeleri olan Veneto ve Marche'deki NEET (Eğitim, İş veya Pratikle ilgili olmama) oranını azaltmak için bütün stratejiler ve aletleri benimsemektedir.

FA-Magdeburg

FA- Magdeburg Ltd. Şti. Magdeburg/Saxony-Anhalt'ta bulunan bu staj şirketi, özel bir alman şirkettir. Sürekli bir eğitim destekçisi olarak, ileri teknik gelişmeler ve piyasa gerekliliklerine göre, kuruluşumuzun başlangıcından pratik bilgi ve yeteneklerin sağlamasına kadar kendimizi adamış bulunmaktayız.

Özellikle yerel yönetimin ve endüstri ve devlet altında çalışan işçilerden oluşan hedef gruplara öğretme etkinliklerinden yıllar boyunca edinilen başarı, staj merkezimizi piyasa içinde aktif hale getirmemize yardım etti.

Faaliyetlerimizin odak noktası; Bilgisayar teknolojisi, işletme sistemleri, iş ağları, İnternet, meyda gelişimi, ofis yönetimi ve işletmesinde kullanılan ofis iletişim araçları ve kullanıcı programlarıdır. Sanal sınıf kullanımı, sanal öğrenme ve sanal kitap gelişimi üzerine uzmana sahibiz.

Bu bağlamda, her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve bireysel araştırmaları karşılıksız bırakmamaya çalışırız. Bizce, her bir stajyerin staj vakitleri dışında karşılaştıkları zorluklar ve problemler bile iş yerinde çözülebilir.

Modüler staj programlarındaki gelişmeler ile birlikte, Saxony-Anhalt'taki yetişkin eğitimlerinde yıllardır süren bir tecrübeye sahibiz.

Kurs içerikleri, ileri düzeyde profesyonelleşmeyi hedeflenmektedir. Kurslar basit, ileri düzey ve çalışma alanlarına ayrılmışlardır. Kadromuz, yüksek eğitimsel tecrübeye ve "Microsoft Eğitim Sertifikası"na sahip hoca ve uzmanlardan oluşur.

1991'den beri, en büyük müşterilerimiz, Saxony-Anhalt'ın yönetimindeki isimlerdir. Müşterinin yılda yaklaşık 150-200 gün çalışmasını garantilemekteyiz.

Ek olarak, Bilgi Teknolojileri uzmanı, medya tasarımcısı, proje yöneticisi gibi çeşitli alanlardaki yabancı stajyerlere, Uluslararası gelişim, Federal Bakanlık ve Ekonomik İş birliği alanlarındaki Alman Kuruluşlar adına 7 yıldır eğitim sağlamaktayız.

FA_Magdeburg, 2013'ten beri EURO-net iş ağının ortağıdır.

Edremit Mesleki Eğitim Merkezi

Edremit mesleki eğitim merkezi, Türkiye'nin batısında bulunan Balıkesirdeki ilçelerden Edremit'te 1976'dan beri aktif olarak çalışan halka açık bir kuruluştur. Merkezimiz genç ve yetişkinlere resmi ve gayriresmi olarak mesleki eğitim imkanları sunmaktadır.

Kuruluşumuzda, kültürel ve sosyal kursların da mesleki kurslar kadar yeri vardır. Başlıca Motorlu taşıt teknolojileri, metal teknolojileri, güzellik ve saç bakımı, ağaç teknolojisi gibi 16 farklı alanda 700'den fazla öğrenciye eğitim ve staj sağlamaktayız.

Aynı zamanda gençlere mezuniyetten sonra iş bulabilsinler ya da kendi işlerini kurabilsinler diye çırak, yövmiyeli işçi, usta olma imkanı sunuyoruz. Bu kurslar, yeteneklerini ve kabiliyetlerini arttırma hedefiyle bütün yetişkinlere onların istekleri, ihtiyaçları ve yeteneklerine göre onlara sosyal, kültürel ya da ekonomik gelişmeler sağlamak amacıyla verilmektedir. Her kursun sonunda, öğrenciler diploma ve/veya sertifikayla ödüllendirilir.

Kırsal kesimlerde veya küçük bir ilçede yaşayan öğrencilerimiz, onları eğitimsel, sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda dezavantajlı durumda bırakacak hassas bir sosyal çevrede bulunmaktadırlar. Birçoğunun eğitim düzeyi çocukluklarındaki maddi problemler yüzünden düşük seviyededir. Stajyerlerimiz eğitilmemiş ve kurslarımıza yoğun bir şekilde katılan Roma göçmenleri de içermektedir. Özet geçecek olursak, biz sosyal ve ekonomik altyapı konusunda şanssız öğrencilere, onların yeteneklerini geliştirebilecek herhangi bir faaliyet onların iş bulma şansını arttırabilsin diye eğitim vermekteyiz.

LOGO szkoły

School No. 2 in Sanok (Sanok'taki 2 Numaralı Okul)

School No. 2 in Sanok, 6 Haziran 1946'da kuruldu ve faaliyetlerine 1 Eylül 1946'da başladı. Şu anda 3 okul bulunmakta: Technical School No. 2 (Teknik Okul-2), Vocational School No. 2 (Mesleki 2 Numaralı Okul) ve III High School (Lise-3). 2014-2015 okul yılında 423 öğrenci okula katıldı.

 

Technical School No. 2, orta öğretim sonrası 4 yıllıktır ve sizin olgunluk sınavı ve profesyonel kalifiye değerlendirmesini tamamlamanıza destek olacak bir okuldur. Mezunlar, teknik geliştirmek için hazırlanırlar. Teorik bilgiyi okulumuzda çalışırken edinin, pratik bilgiyi de Eğitim ve Gelişim Bölgesel Merkezinde, mekanik, telekomünikasyon ve elektronik ile ilgili şirketlerde 4 hafta içinde profesyonel bir şekilde çalışarak edinin.

 

Profesyonel çalışma, profesyonel çalışma müfredatının yeni içeriğine göre, mesleki eğitmenler tarafından belirlenen mesleki eğitim programları tarafından yürütülmektedir. 2014-2015 yılı profesyonel çalışma programı, hem yeni müfredat içeriğini hem de yerel iş piyasasındaki işverenlerin tavsiyelerini hesaba katmıştır. Technical School No. 2, gençleri rekabet içinde; otomotiv teknisyeni, mekanik teknisyen, telekomünikasyon teknisyeni ve komünikasyon teknisyeni olarak eğitir. Otomotiv ve mekanik anlamda gençleri eğitmek 1951-1952 okul yılından beri yapılmaktadır.

 

Okulumuz öğrencileri, Bieszczady Dağları'ndaki yakın köylerden ve Sanok'tan gelmektedirler. Bölge, yüzde 22 düzeyince bir işsizlik oranıyla Polonya'nın en yoksul yerlerinden biri olarak görülmektedir. Geçtiğimiz yıl, daha az öğrenci ortaokuldan sonraki eğitimlerine devam etmeye karar verdi ve sınavlara katılmayanlar bile vardı. Başarısızlıkların ilk sebepleri, öğrencilerin motivasyon ve kendilerine olan inanç eksiklerinden kaynaklanıyor. Bu durumu değiştirmek için, eğitim tekniklerini geliştirmek için bu stratejik ortaklıkları geliştirmek istedik. Bu gelişmiş eğitim tekniklerinin amacı, yeni yetenekler kazandırmak amacıyla öğrencilerin motivaysonunu artırmak, öğrencilerin Avrupa ve yerel iş piyasalarındaki şansını artırmak ve hem okulumuzdaki hem de bölgemizdeki eğitimin kalitesini artırmaktır.

Inercia Digital

Inercia Digital, profesyonel performans ve pratiğin en iyi hale getirilmesi için iş birliği ve saygı çerçevesi içinde müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik E-learning (sanal öğrenme) çözümleri sunmaktadır. Bu durum, gelişim, yaratıcılık ve eğitsel sürece katkıda bulunan "Pedagojik ve Teknolojik Nasıl-Öğren" kurumu tarafından desteklenmektedir.

Eğitsel bir çalışma programı olarak E-learning (sanal öğrenme) süreci, iki alana odaklanır; Pedagojik ve Teknolojik alan, aletler ve yardım gibi teknolojik gelişmeleri kabul etmek. İşte bu yüzden Inercia Digital, bu iki alanda da uzman kişileri, uygun eğitsel stratejiler ve teknolojinin düzgün kullanımını destekleyen kapsamlı bir fikir sunmak için toplamaktadır.

Inercia Digital, çeşitli stratejik ortaklarla işbirliği içinde, farklı kobi ve girişimci seviyelerindeki belirli ihtiyaçları karşılamak için çeşitli çalışma programları geliştirdi.

E-Teaching (Sanal Öğretme), çevrimiçi çalıştırıcılar ve dijital çalışmaların programıdır. Inercia Digital, Endülüs İş Bulma Servisi tarafından onaylanan, "İş Bulma İçin Mesleki Eğitim Uzmanlığı Yeterlilik Sertifikası (SSCE011O)" ile bu konuda uzmandır. Aynı zamanda, "Çevrimiçi Eğitim için Sanal Özel Ders (SSCEO1A)" uzmanlığına da sahiptir.

Endülüs Bölgesel Yönetimi İş Bulma Servisi, E-learning alanında "İş Bulma ve Çalıştırma İşbirlikçisi Oluşum" ünvanıyla Inercia Digital'i ödüllendirmiştir. Bu oluşum aynı zamanda, üçlü koalisyon (İspanya Hükümeti) tarafından, şirketler ve çalışanlara sürekli çalışma imkanı sunmak için resmi olarak tanınmıştır.

Araştırma grubu olan GITICE (Huelva Üniversitesi Kobi İletişim ve Bilgi Teknolojileri) ile işbirliği içinde Inercia Digital, Uluslararası Endülüs Üniversitesinin İnternet Girişimciliği ve E-Business (Sanal İş) alanlarında ilk Yüksek Öğrenim derecesini geliştirmektedir. Bu çalışma alanlarında uzmanlaşmış bir kaç kursumuz vardır: E-Business (Sanal İş), İnternet Girşimciliği, ve E-Learning (Sanal Öğrenme).

E-İŞ

 • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için Elektronik Ticaret (e-ticaret): B2C, B2B, C2C
 • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler arasında Elektronik ilişkiler: B2E, B2A / C2A ve uzaktan çalışma
 • Çevrimiçi Satış Platformları (Sanal Mağazalar)
 • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin e-ticaret alanında uluslararasılaştırılması
 • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için Çevrimiçi Pazarlama
 • ERP ve CRM sistemleri. Piyasa istihbaratı (Bl)

İNTERNET GİRİŞİMCİLİĞİ

 • Çevrimiçi iş modelleri
 • Yenilikçi iş planlarının hazırlanması
 • İş fikri veya Pazar ihtiyacı ile başlayan yenilikçi konjonktür desteği
 • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için Bulut Bilgisayar modeli
 • Tasarım ve İnternet İş Tahlili
 • Office Otomasyonu 2.0: Dijital Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler programı

E-ÖĞRENME

 • Çevrimiçi Öğrenme Platformlarının tasarım ve geliştirilmesi
 • E-öğrenme öğrencilerinin eğitimi
 • Hazırlık, tasarım ve içerik uyarlamalı e-öğrenme
 • Sanal Eğitimci Projeleri ve Kursları
 • İş verme e-öğrenme eğitimleri

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için e-öğrenme